לפני:


בשבוע הבא אמור להתקיים דיון בטקסט שחברתי. סיפור (למעשה מחצית ספור כי הטקסט הושלם עד מחציתו) . אני גאה בטקסט, עבדתי, הקזתי דם. נתתי מה שאיפשרו כישוריי.  אך אני לא מסוגלת לקיים פאנל על היצירה. למעשה אני אנטי- אקסהיבציוניסטית.  שונאת להראות דברים שכתבתי, וככל שהם טובים כך אני מתנגדת יותר לרעיון.


ניסיתי לחשוב , אולי זה יחליק, אולי אשרוד את זה. לא: אם ישבחו את הכתיבה, האגו ההיברידי יתמלא כזב (שהרי אני רק בתחילתי, ואחרי הכל נו באמת). ואם ייאמר משהו שלילי, אכבה.   ייתכן ויש כשרון, אך בכתיבה 'כשרון' הוא דבר מורכב וקומפלקסי, שכרוך ברגישות ,אובססיה כישורים ותגובה מנטאלית אל העולם. אסור להחשף מוקדם מדי.  אינני יודעת מה לעשות.  כתיבה נותנת נשימה.    אינני יודעת. 


אחרי:


 הם התלהבו. וכצפוי הייתי באגו חולני במשך כשבוע, ומאז לא כתבתי מילה אחת. מדושנת עונג הלכתי בתלמים, חושבת את עצמי מי יודע מה. 


 


 


אני זקוקה לחשכה כדי לכתוב. אופל עמוק, ממושך.  כמו הטבעת 'האחת' משר הטבעות, שחושלה במדרונות מורדור. אני מבינה את ההגיון של סאורון, אדון האופל. הוא ידע מה הדרך ליצור מרכז כוח שיטריף את לבם של יושבי הארץ התיכונה. אני זקוקה לחושך מנטאלי. עד אשר לאט לאט אחשל את הטבעת היפה והבוהקת. והיא תוצג לעולם, בימי חיי או לאחריהם. אין לדעת.


 


ויש כל מיני סוגי כותבים. יש שכותבים מתוך אגו טריפ, ויש שכותבים מתוך הומור. ויש מתוך סקרנות בלשית.  כולם ככולם סובלים במינון , ובכל זאת, הסבל הוא ברירה עגומה . ברירה, ולא בחירה.  ומצד שני, בכתיבה כזו יש חוסר איזון. משום שהחיים מורכבים תמהיל שווה של אור וצל , כתיבת צללים תעוות את המציאות. כל כתיבה מעוותת את המציאות. ועדיין. ודווקא הבחור של החודש האחרון גורם לי כל הזמן לחייך, ובכלל הוא בחור חייכן כל כך, ומקסים. ואנחנו צוחקים הרבה . אני טפוס מצחיק מאוד, זה פשוט תלוי עם מי נמצא עמי.   פעם חשבתי שאיי קיו הוא ערך. וכל המרבה הרי זה משובח. כיום אני מבינה, שלא. אולי זה בדיוק להיפך.  בכתיבה יש התערבות בוטה במהלכם של דברים,  ניסיון לתרגם את המציאות ליריעות של טקסט. נסיון אגואיסטי , היברידי.  שעולה בעונש. אבל השכר…


 


 

מחשבה אחת על “

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s