מירב

מירב.


לא הייתה לי הזדמנות  אז עכשיו. לא רציתי לחגוג על הדם. השנים עוברות. לא שכחתי .גם לא אשכח.


אני זוכרת ,נפגשנו פעם, ושמי העיר האפירו בהסכמה. בית קפה, וזו הייתה פעם אחרונה. היה קר, נדמה לי שסתיו והשמש שיקרה . ישבנו על יד שולחן לבן , וראיתי בעיניך שתי תהומות, שני יקומי מועקות.  כמו זו המלווה אדם שאין לו שפה לדבר , לא מצליח להשלים את הנשימה . כמו אדם שקם בבוקר ,מחליק מבט מהיר לצדה השני של המיטה, עליה יקר מכל כבר לא ישכב. מועקה את יודעת, מועקה. חוסר אונים, חוסר בחירה.  לית ברירה.


אני זוכרת ,היית רדופה. כל כך רדופה. ואני אהבתי אותך, אבל מה לך ולה. אכלת בחוסר חשק סלט וכריך, הפצרתי בך :תאכלי. דברנו,  לא הצלחת לעקוב, לא היית שם בזמן. מירב, פחדתי, מי שיאהבך ידע תמיד שאת אינך. ומה נשאר? צל חיוור רזה, לבוש שחורים, שיער צרוב, פנים נוגים. ואחרי כן התיישבנו בכיכר . פתאום התכסית בכי, נבהלתי מאוד והשתדלתי לדבר נכון. לשנייה נדמה שזה עזר. אולי אפילו שעה. התלהבתי ואמרתי מה נדמה שיכול לשנות, תוכניות מעשה רקמתי עבורך.  תתמקדי במשפחה, בחברה, במשימות.


במקום עיניים, בהו אלי שתי מועקות , מכתשים . וידעתי ,זו המלחמה האחרונה.  ראיתי מה יקרה אם אתמיד בדרך ,בין עיניו של אף אדם,  לא להתפשר ,אם לא אכפוף אותי לעולם. אמשיך להיות מערכת שמש מושלמת .  כשאדם נושק ל, מחבק איזו אמת גדולה , נדמה לו לעיתים שאין עוד מה להבין. הכל תם .  ופחדתי, כל כך פחדתי. לא כי  לא הבנתי, הבנתי טוב מירב, וחבקנו בסוף לשלום, גופך רזה , לבוש שחורים. היית לבנה, היית נכנעת. ובחיי לא ראיתי כזו כניעה. הסתובבתי למבט אחרון כשפנינו ללכת וחשבתי, אף פעם לא עברה תהום כזו עמוקה. ואמרתי תהילים, לא יודעת למה. הרגשתי שאיכשהו עבורך יותר מכל אחד, אלוהים נדרש .ואיפה הוא נחבא? כעסתי . אז החל דמע, נובע כמו אכזב.  על הרחוב הביתה עוד ועוד מיהרתי בריצה, לא הצלחתי לעצור את הדמעות.  פניתי למבט אחרון, הנקודה החיוורת שלך, כבר נעלמה. מירב, סליחה. סליחה ושוב סליחה.


 


אלוהים ישכין בארצותיך שלום, תחת כנפי השכינה.


 


 


 


למירב קנר,  שהבזיקה, והלכה לעולמה,  לפני שלוש שנים


 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s