הרגשה

אני מרגישה שהכתיבה, מנסה להוכיח משהו. להוכיח. להוציא; מקוריות , תחכום ודימויים יפים. טקסט מוסיקלי.  אז זה מאוד מיוחד, מעניין,  יפה ,ולא בנאלי בשום מצב. ועם זאת,


 בסופו של דבר כל אחד  אוהב את המוכר. המוכר מייצר את הרגש. אולי אני מפחדת מרגש ,כך שאני לא יכולה לסבול אותו גם בטקסט. או, נדרים ובדידויות.


למה הפחד?  הכאב. למה רגש כואב?  רגש יכול להיות נהדר, אבל הוא יכאיב. אני לא מפחדת להרגיש, אני מפחדת לסבול.  אני הומה רגש.  אז נעטפתי, כמו כולם.  וכדאי להעיר כאן, בשום פנים מרגיש לא שווה ערך לרגיש.  אוקי,  נעטפת. מה הלאה? אז אף אחד לא יכול להיכנס. את חזקה, שולטת במצב,  לא מחכה בבית לsms מבחור, לא אכפת לך, את לא מפסידה באף מלחמה אבודה.  זו תחושת עוצמה. לא התקדמות.  כל מי שמחזיק כמה אופציות באזור, מי שלא מסוגל להיפתח באמת , מי שהולך לישון ומרגיש לבד למרות שיש לו מישהו,  זה אומר שאין לך כלום.  אפילו פחות מהוורתרים הרומנטים, המבכים את אהובותיהן הסרבניות. אולי אפילו פחות. ולכן תחושת העוצמה הזאת, למרות הכלום שאתה מחזיק, נותנת לך אות להמשיך. אולי , אתה חושב, אולי אני לא יכול לסבול באמת אף אחד מלבד עצמי?


אני זוכרת מהי. היא קיימת .  הייתה, כמה שנים. אני יודעת שזאת לא אגדה אורבאנית. יש באהבה מקומות ללבד וגם ליחד, הם משתלבים בהרמוניה מסוימת, הרמוניה שיש להמשיך ולשמר , כמו אש (אהבה כמו אש..טוב, תמיד רציתי להיות בנאלית). אבל האש שם, היא נוצרה ועליכם האחריות שתמשיך לבעור.


שני 'אהבות האמת' שלי , העריצו את האינטלקט , החשיבה המיוחדת, הכתיבה. העריכו ודברנו אותי כל הזמן,  חשבו שאני יפה ומושכת. ועם זאת פגעו ורמסו , יותר מכל אחד אחר. הם לא הסכימו לאהוב את הדברים הקטנים: האכילה במסעדות באישון לילה, התשוקה לים, החושניות, הרגש העצום, הפאתוס , השריטה לאסטרולוגיה, הצורך במחמאות , הצורך להאדיר , אי היכולת לנקוט עמדה, אגו שביר. כל אלה הסלידו אותי בעיניהם.  אני תמיד אומרת, אהבה זה כשאתה מרגיש שהגעת הביתה. כן, שניהם נתנו את התחושה . אלא שהבית היה רדוף שדים. בית בלהות.


 


אז ממה הפחד?  מכך שדברים ייכשלו, או מכך שלעולם לא יתחילו? מה יותר כואב מאש שנכבית לכם בפרצוף? אהבות נגמרות בכלל? לפי תפיסתי לא. ואולי זו טעות? אני מאמינה שאהבה זה לנצח, גם אם נפרדים. היא תישאר. אבל כשזוג חי אחד עם השני,  כל חלק וחלק מגופם מתחלף, התאים מתים ונולדים חדשים, החמצן בריאות מתמלא ומתרוקן ומתמלא. הדם נע וסובב דרך הורידים והעורקים. הכול משתנה, הכול בתנועה. אבל האהבה? אהבה נשארת.


למה להנציח אותה ,בעולם בו לכל דבר יש סוף? אולי חשבתי שאהבה היא הדרך היחידה לעכב את המוות. כן, תמיד האמנתי שאהבה היא הדרך היחידה לעכב את המוות.  ולכן, היא חייבת לחיות כל הזמן. לא יתכן שתמות.


 


הלשעבר,  גר עם מישהי אחרת.  אני לא חשה קנאה. מניחה שהם מתאימים וטוב לו. אולי אני לא מסוגלת לחוש קנאה כי למעשה , באופן לא מודע, הקנאה שמתפרצת אינסופית?  נזכרתי באחד המשפטים החכמים שקראתי אצל פרויד: "דבר המופיע במודע כשני ניגודים, הנו לעתים קרובות אחדות שלמה בלא מודע".


אולי אני צריכה לקנא, לכעוס. הגבר שלי אצלה, וזה. כן , אז הוא עוד נתפס כשלי, איפשהו עמוק בפנים.   כשהפסקתי להאמין באהבה, הפכתי אטרקטיבית לגברים. אני חושבת שזה סוג של חוק שימור. הם מרגישים את החלל, ונעתרים למלאו. הם לא יודעים שהוא שם ולא יודעים למה הם, אבל זה מה שקורה. אולי מתקיים חוק שימור הרגש.  אובר מודעות מתפתחת כדי לתפוס מקום של שניים. כלומר את מקומה של הבדידות.  מודעות יתר היא סממן לבדידות. היא סממן לריק שיש למלא.  עדיפה השטות של האהבים. 


9 מחשבות על “הרגשה

 1. לפי דעתי האהבה אינה מצליחה לתת מענה לרגש הבדידות באשר הוא
  היא רק מצליחה לטשטש את התחושה הזו לפרקים
  וכאשר האהבה נגמרת צצה מחדש תחושת הבדידות הבסיסית הזו
  ומבינים עד כמה זה שם גם כאשר האהבה קיימת
  מכל מקום רגעים שמקבלים עם אנשים לא מצליחים גם הם לעזור להתגבר על תחושת הבדידות . זה משו עמוק הרבה יותר.
  בכל מקרה נדרש זמן והתמסרות כדי להבין את זה לעומק….
  ואולי בכך יש מידה מסוימת של התרה …
  שבת שלום

  אהבתי

 2. מענין, אף פעם לא הרגשתי שאהבה יכולה לנצח את המוות. כלומר , לא במודע.  היו שם כמה דברים לפני האהבה, בעניין הזה של לנצח את המוות.  נניח, הכתיבה (שאצלי היא תעוד אובססיבי  של כמה שיותר מהיומיום, ועל ידי כך נתינת משמעות לו). ובשנים האחרונות – הצילום.  וזה לא שהאהבה לא היתה הדבר הכי חשוב – היא היתה, אבל לפחות על פניו, לא בעניין הזה של המאבק נגד המוות.
  עוררת בי כמה מחשבות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s