למסך

25.02.09

לא להרגיש . למסך. למסך את הרגשות.  את היצרים. למדתי, אני כמעט לא משתוקקת.   אני לא זקוקה . כמה כיף לומר את זה. אני לא זקוקה . חופש . לא תמיד, לא במושלם. אבל פחות או יותר. למדתי.


לאישה קשה לשלוט ברגשות. הגוף מופצץ הורמונים שמעוררים תגובה אמוציונאלית. ואצל גברים זה היצר. אבל אפשר להתרגל. לשלוט במנגנונים, למסך אותם היטב. בכיוון הנכון.  כן, יש מחיר, לקהות. אבל במקרה שלי היא מבורכת.  גברים פחות מעניינים.  יש לזה מחיר, לאדישות. לקהות. אבל היא עדיפה, אני כבר לא זקוקה כל כך. עמוסה גירויים אנליטיים,  עמוסה אינפורמציה. ואם אני צריכה עניין אנושי,יש חברים . או ספר. אף פעם לא משעמם. אינני זקוקה למופע הבידור הרגשי או היצרי.


רגשות הם סוכן זר, ובמקרה הגברי היצר הוא סוכן זר.  מורידים איכות חיים, מעודדים אותנו להסתכן. אחת ל הסיכון עשוי להניב רווח גדול, זוגיות של אהבה . ברוב המקרים לא. אין קשר רב ביניהם. 


  רגשות הם מניפולציה מדהימה. פרסום. מדיה.  יחסי ציבור מצוינים, כך שאנשים (נשים בעיקר) מזהים עצמם עם רגשותיהם. אני מרגיש משמע אני קיים. אני אוהב, אומרים.  אני חושק, אומרים.   הסימביוזה של ה'אני' עם הרגש והיצר היא שקרית.  הזהות של האני המרגיש שקרית. 


 


יום ההולדת קרב. שיהיה בשעה טובה.  אני מבקשת, אינני רוצה להרגיש יותר. בכלל. אני מוותרת. זהו. מוסרת את המפתחות. אני לא רוצה להרגיש יותר אף פעם לאף אחד.  תודה, הבנתי ראיתי התרשמתי. הספיק לי לכל החיים . אני לא רוצה אף אחד בנשמה שלי, אני לא רוצה אף אחד ברגש. ולא אף אחד בגוף.


 


היצר מוביל את הגבר החוצה, אל האחר(ת).  אך בעצם הוא כמעט לעולם לא יוצא את גבולות עצמו. את האישה מפנה הרגש פנימה.   ובכך הוא עוקר אותה מעצמה, ושם אותה ,מהגרת בממלכתו של הגבר.  הגבר שמעורר אהבה, מעורר את הנשיות. הרצון לטפל בו, להכין לו ארוחה חמה בערב. ללכת אחריו. לשמור שהבית יהיה חמים ונעים עבורו. עבורנו.  להיות אישה. אהבה היא הדרך היחידה לעכב את המוות. היא איננה רגש ואיננה יצר. וכפי שכתב אפלטון במשתה, כשעוברים מהארצי אל המוכלל.  באהבה אני מאמינה. בביטויים הארציים שמשתמשים בה, לאינטרסים זרים ברי חלוף – כבר לא.  אולי זו התבגרות. אולי.


 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s