קווים של אהבה ורוע

 

היה אדם שמאוד מאוד אהבתי בשלוש השנים האחרונות, אך אני לא יכולה עוד להיות אתו בקשר. לא אישי ולא ידידותי, כי כך הוא בחר.  אני חושבת שזו החלטה נכונה עם יד על הלב כי אני בעצם בשלב בחיים שרוצה קשר שיוביל לבניית משפחה, והוא לא מחפש את זה – עם אף אחת. לא כולם חולמים על הקמת משפחה . אבל הכאב…הכאב זה משהו שבכלל, לא הכרתי.  זה כמו אובדן בתוך אובדן. כל כך אהבתי אותו אבל בסוף הוא פשוט.. נדמה שהמית אותי,  או שאולי הוא פשוט לא יכול לתת לי מה שאני צריכה. לא משנה.  עברתי על הכרוניקה בחיי והבנתי ש..אהבתי 3 בחורים.  מתוכם שניים אהבה אהבה ועוד אחד, חצי . כלומר התאהבתי בו אך לא בסדר הגודל של השניים הנוספים.  מכל מקום, שלושתם היו רעים במידה מובהקת. אני מתכוונת, עם קווים מודגשים של רוע .  וזה די מעסיק אותי, האם אני נמשכת לרוע?  יכולתי להשבע בכל אחד מהמקרים שלא ידעתי כי הם רעים.  שלושתם נורא נורא מכבדים נשים, נורא אינטליגנטים (שניים היפר מחוננים ), קוראים, רגישים, מוצלחים בשפות באמנות במדעי הרוח במדעים – בערך בכל.  בקצור, לא היה שום דבר שיכל להעיד על כך שהם רעים. אבל הם היו רעים. זמן מה חשבתי שאני אשמה.  אבל היו לי קשרים ומערכות עם עוד בחורים,  לא בפחות אינטנסיביות, ובמקרים האחרים לא נחשף רוע. כלומר זה לא שאני מחוללת את הרוע, הוא כנראה היה שם.  האם אני נמשכת לרוע?  לא.  האם אני טובה בקריאת אנשים?  בלהבין מי עומד מולי? כנראה שלא. זה נורא מפחיד לגלות שהמנגנונים הלא מודעים מושכים אותך לאנשים שמכילים בתוכם רוע כזה, תחמנות, אדישות לרגשי הזולת.  זה מפחיד אותי.   פעם חשבתי שהדבר הכי נורא שגבר יכול להיות זה בוגדני. זה להיות רודף שמלות והולל.  או חמור מכך, שובניסט. גבר לא פמיניסט, נתפס אצלי כישות מזעזעת. מעולם לא נבגדתי , אבל זה נתפס אצלי כדבר נורא.

היום אני מבינה שגם גבר רגיש ולא תאוותן במיוחד, יכול להיות לו מום מוסרי. וזה גם כן שיקול. כנראה שהתחושה שאין לי בלעדיות מינית על גבר הפריעה יותר מהתחושה שהוא אדיש לצרכים הרגשיים שלי.   כנראה שהתחושה שהמיניות שלי חזקה יותר מהגבר חשובה הייתה יותר מכך שיהיה רגיש אלי כאדם.  אני חושבת שהדבר הכי חשוב לי זה לדעת שהמיניות שלי מאז'ורית משל הגבר. אולי כי אני מרגישה שהמיניות שלי, מיניות נשית בכלל, יש בה איזו התבטלות.  ואני מעדיפה שגבר לא ייאלץ אותי להכנס לפולחן ההתבטלות הזה, שאני כל כך מיטיבה להשתתף בו אבל בעצם שונאת.  אני די שונאת את הפולחן המיני.  בתוכי אני מאמינה שאהבה מנותקת מהבשר וההתפלשות של רוב הגברים בגוף, כאילו כך יגיעו לאיזו…קפיצת דרך, מאוסה בעיני. אני חושבת שאין קשר רב בין הנאה ומין לבין אהבה ואני מעדיפה בחור שמרגיש כמוני.  בנוסף מעליב אותי שרוב הגברים עסוקים בגוף ולא באדם, למרות שזה עלבון בנאלי, זכותי להרגיש כך. כאילו במשיכה החייתית שלהם לגוף הם מוכיחים לי שוב ושוב שאני רק גוף. הם מנכיחים אותי למול העובדה שאני לאחרית דבר מיכל הולדה מפתה. שזו התכלית.  ולמען האמת, עבור 85% מהנשים, זו אכן התכלית.  הפמיניזם שרת ושחרר שכבה מסויימת מאוד של נשים ועבור אותה שכבה אכן היה כדאיי. אבל רובן, צי של מורות ומזכירות, עובדות סוציאליות ועקרות בית, לא שונות בהרבה מקודמותיהן. אם נחזור לעניין אהבותיי הרקובות, אם אכן אהבתי שלושה אנשים בעייתיים מבחינה מוסרית, האם זה אומר משהו על הרקבון המוסרי שלי?

 

4 מחשבות על “קווים של אהבה ורוע

 1.  יפה כתבת.
  עכשיו בלי ציניות, חושבת שקודם כל צריך לחפש במודלים שלנו את מה שאנחנו באופן טבעי נמשכים אליו – קרי האב..מה שאת מתארת נשמע לי דפוס מוכר, לצערי. אולי זה האתגר שמתיישב על נקודות רגישות ואולי זו הנכות הרגשית המסויימת שמרגישה כמו בבית.
  ושוב-כמה קטנות:מיניות הטרוסקסואלית דורשת הרבה התבטלות מהאשה. נדיר מאד (במיוחד בארץ) למצוא גברים שעברו אמנציפציה אמיתית ויהיו מסוגלים גם בתחום הזה להפנים שוויוניות. חוויתי את זה עם גברים מערב אירופאים, ככה שזה לא בשמים. לא חושבת שכדאי לוותר בענין הזה שנראה לי קרדינלי במהותו עבורך-גם אם המשמעות של זה היא ויתור על כמה שכבות של רומנטיקה.
  שנית-את לא רקובה מוסרית. יש בך נרקיסיות. אני לא מאמינה שאדם בעל יכולת רפלקטיבית ברמה שלך יכול להיות ’רקוב מוסרית’-בתפיסה שלי זה לא הולך יחד.
  שלישית-יש הרבה חומר מעניין על כל הנושא של רומנטיקה והתמסרות נשית. הנה דוגמא אינטיליגנטית ביותר לדעתי- בתחום התרבות הפופולרית
  <a href=http://a-s.clayton.edu/vbonner/courses/cms4320/readings/thornham_in%20the%20cut.pdfhttp://a-s.clayton.edu/vbonner/courses/cms4320/readings/thornham_in%20the%20cut.pdf<br />

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s