אני יודעת שיש לי נטייה לדבר פה בבלוג בצפנים.  זה מפני שקשה לי לפעמים עם עובדות כפי שהן – עובדות הן עניין זמני בעולמי.  בארבע שנים האחרונות עברתי משהו קשה. ואפילו מתעתע.  היכרות עם מישהו שנתה אותי.  כשאני כותבת את זה, פתאום הכל נראה ונשמע בנאלי.  הרי המון נשים פותחות כך פסקה, הרי נשים תמיד מתפלשות ברגש, עורכות יחסים. אבל זו לא הייתה מערכת יחסים, לא במובן הרגיל.   זה הזכיר יותר מפגש בין ערפד למישהי שקצת רוצה להיות כזו, אבל לא יודעת מה המחיר שתאלץ לשלם.    במהלך השנים האלה חששתי לחיי, היו נקודות ספציפיות שאכן האמנתי שהסוף קרב.   השתדלתי מאוד להאחז במשפחה, הדקתי קשרים עם חברים. התחפרתי בספרי הלימוד. עשיתי כמעט הכל כדי להציל את עצמי. וזה עבד. נצלתי!  אבל כיום גם אני ערפד. זה המחיר ששלמתי בהתקרבות לאדם הזה, המציג את עצמו כמסתורי. ערפילאי.  והוא אכן כזה.  אהבתי אותו כמו שלא אהבתי בחיי פחות או יותר. אני גם יודעת בלב שלם, ככה יותר לא יהיה.  התנתקתי מהכשוף של האהבה. ומהמיתולוגיה שלה.  ולמדתי שהקשר ביננו לאחר קיים קודם כל במחשבתנו.  

כשהייתי בת 16 הפגיש אותי נתיב חיי עם בנזוגי הראשון, א'.  היינו יחד כמעט ארבע שנים, אהבנו. זו הייתה אהבה נפלאה ושלמה, כמעט מוחלטת.  רומנטית ושייקספירית.  אני יודעת שיש לי אותה. הזכרון החם הזה מתעקש בלילות שהבדידות לא משאירה מקום. כשהלילה מתנפח בחוץ והמאוורר חורק, אני רוצה לבכות ונזכרת, לערפדים אין דמעות.  והטון החם שלו חודר מבעד לכל ומגן אותי.  ומאפשר לא לשנוא את עצמי ואת גזע האדם. לא לרצות להמחק. אהבה אותנטית, משהו מהעבר שמונח מולי – א' מסכים לשמור על קשר מסויים, וזה נפלא.  והוא אנושי, אבל מה שיש ביננו, זה קצת לא אנושי. עשר שנים לעזאזל.

 

אני רוצה לדעת שמה שקרה בשנים האחרונות, לא פגם באנושיות שלי. אני רוצה להאמין בזה.  נפגעתי במידה כזו שאדם אחר היה חדל להיות. ואילו אני המשכתי.  האמת היא תמיד מגע פנימי בלתי מוסבר.   עמדתי בנקודה קצונית,  בין היש לאין . וזו הנקודה הכי מסוכנת.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s