זה משונה כי יש שני צדדים שמתחזקים עם השנים. הם דומים ושונים אבל מקבילים בעצמתם.  האחד הוא שאיפה למות.  והשני הוא שאיפה להתחתן ולבנות משפחה.   אני מנסה לגשר בין שני הרצונות . וברור לי כמובן, שהם יוכלו לבוא רק בסדר מסויים.

אני חושבת שהשאיפה למות מגיעה מתחושה עמוקה יותר, של שעמום, המעורב עצלות . אני מרגישה שהבנתי או הגעתי להבנה מסויימת אודות העולם.  לא הבנה רציונאלית, אלא רגשית. אני אדם של אינטואיציות ורגשות. יכולת הנסוח שלי טובה אבל לא מעולה, מה שמעולה זו רק האינטואיציה. אני כמעט מייד יודעת בהתחלה כל מה שצריך על בנאדם. לפעמים , מסיבות שונות,  אני מנסה להשפיע על האינטואיציה ולהסיט אותה לכיוונים אחרים.  פעם אחר פעם זה נכשל. האינטואיציה יודעת טוב ממני. ואם לא אינטואיציה, אז חשד חזק.  

בנוסף, בגיל 27 בנאדם כבר יודע מיהו. אני לא ילדה, ויודעת עם מי יש לי עסק.  זו העסקה ואיתה ננצח, כמו שאומרים.  וזה מעייף אותי, החיים הם מעייפים . לא שאין בהם טוב. יש בהחלט. אבל העייפות מקשה מאוד.  נדמה לי שחציתי את אופק הארועים של עצמי. שיצאתי את גבולות עצמי והחזרה לאחור כמעט בלתי אפשרית בשלב זה. אני אפילו לא חשה דכאון, אלא נמנום עדין שמתחזק עם השנים.  אכפת לי בעיקר מרווחתם של אחרים, פחות מהאושר שלי. זאת מפני שיותר ויותר נדמה שאני צומחת לגוף מבוגר שהוכן לי מראש. לי כשלעצמי, אין זהות מוגדרת.  תחושת ה"אני", במקום שתתחזק, רק נחלשת.  והרי כשאדם הופך לבוגר האני שלו נוכח יותר. אצלי זה הפוך. האני נהיה יותר ויותר שקוף.  אני מתמוססת אל תוך החיים.  החשש היחיד הוא שההתמוססות תגבה זמן רב, זמן יקר מדי.

הרצון השני, יציב ומוגדר מעין כמותו, להנשא ולבנות משפחה. אני שוקדת על לימודי בישול, וכבר הצלחתי להתקין כמה מאכלים בצורה ראויה.  ברור לי שאני רוצה להיות אשת איש, אני רוצה לדאוג לגבר שלי במובן הכי קלאסי ומקובל. אני מוכנה להתפשר על כל עקרון בשביל להשיג את המטרה הזו, ואני מאמינה שאכן אשיג אותה. כל שנדרש כדי לשרוד מערכת כזו, הוא יום בשבוע שאוכל להקדיש לעצמי.  וזה נדמה כלגיטימי.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s