פתאום הכל במקומו.  ברמה האישית וגם בכלל.  אני חושבת שאני רוצה, לצד התואר המתקדם (כלומר המחקר),  ללמוד לתואר שני בפילוסופיה.  תמיד אהבתי פילוסופיה ואף עשיתי מספר קורסים בפקולטה. אבל אולי משהו מסודר יותר יהיה צעד נבון.  אני מרגישה ששכלי הבשיל להתמודד עם רעיונות  שאולי בעבר היו מנותקים יחסית.  אני חושבת גם שאי אפשר הכל וצריך לא לעשות סלט.  לכן כדאי את עניין הכתיבה לדחות לעוד כמה שנים, קודם להשלים בסיס ידע רחב דיו , לרכוש נסיון בחיים. בעבודה, בבני אדם.  להפנים רעיונות  הגותיים ייקח זמן . ואחרי כן לגשת למלאכת הכתיבה, אם זה עדיין יהיה דחוף.  

הפילוסוף שהכי מעניין אותי כיום הוא שפינוזה.  אחת הסיבות היא שבלמודיי מחשבת ישראל שמו הוזכר שוב ושוב.  אני רוצה להגיע למצב בו אוכל לבצע דיאלקטיקה של הרעיונות שלו עם הרעיונות שאני לומדת עכשיו (של הרב קוק למשל).  מובן שכל זה ייקח זמן.  אני מרגישה טוב , כלומר שמבחינה אינטלקטואלית אני עושה דבר נכון מפני שהבסיס האקדמי שלי הוא פלטפורמה טובה, ואילו עכשיו במחצית השנייה של שנות העשרים לחיי אני מכניסה רעיונות  שיותר נוגעים לעולם לחיים ולסביבה.  מה שבעבר טרם הייתה לי נגיעה אמיתית. אני גם זוכרת שאפלטון אמר שזה הסדר הנכון של רכישת הדעת.   

זה מאוד אירוני שהדבר הראשון ששאלתי את עצמי כשהצצתי בספר של שפינוזה, היה איזה מזל הוא.  והוא פותח את דבריו בהתייחסו לנטייתם של אנשים לאמונות תפלות, בייחוד בתקופות משבר. ואכן פניתי אל האסטרולוגיה בעקבות שבר שחוויתי בחיי.  זה גרם לי לחייך.  טוב, הוא מזל קשת 🙂

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s