אדם רגשי

 

עכשיו אני מבינה, אינני אדם רגשי כמו שחשבתי. לא.  גברים שמקיפים אותי מקוטלגים "לא רגשיים מספיק".  ואני מה?  רגשית?  לייבב ולפרוץ בבכי לא הופך אותך לרגשי.  אני נמצאת במרחק מעצמי.  ומה? כמה אנשים יכולים להעיד על עצמם שיצאו, שיצאו מדעתם , שהגיעו לשם, והמשיכו לנוע למרות הכל.  כלומר ללמוד ולעבוד ולצליח .  שהוציאו את עצמם מהמיטה ביום קר,כספיתי, שראשם היה סבוך , שהיו בלב אופל, ולמרות הכל מבחוץ הכל בסדר?  אז זה מה שעשיתי בגילאי 24-27.   ואולי עשיתי את זה פשוט כדי שגם לי תהיה מיתולוגיה?  כי לכל אחד יש מיתולוגיה בימינו, אז גם אני רוצה. אולי? 

אני יודעת איך מרגישה פסיכדליה.  תחושה נוגעת ללב של שחרור, אשליה מדהימה. העולם נתפס כאשליה, ואילו החוויה הפנימית היא הדרך היחידה להחלץ ממנה. הכל מתהפך: כן הופך לא, לא הופך כן.   ובמקביל, ללכת נגד עצמך ולשלוט בעצמך – זה כמעט לא נתפס.  בין כל ההלולות שהרמתי להוא, אסור לשכוח, הבנאדם רצה להמית אותי.  לא באופן מטאפורי, הוא רצה וכיוון להמית. הוא התכונן, זה התאים לקו הפואטי.  ואני נשארתי בחיים. ולא רק נשארתי בחיים, נשארתי יפה ואנושית.  שערה מראשי לא נזוקה. הגוף שלי עדיין נוצץ כשאני מתפשטת מול הראי. אני עובדת ולומדת ומתקדמת, תוכניתו הזדונית לא יצאה לפועל.  הנסוי שלו – נכשל. עלי לזכור, בין היבבות על האובד, הבנאדם פאקינג רצה להרוג אותי. מפני שזה הכי אסתטי (איך אפשר בלי אישה צעירה שמתה באיבה).   ואני הייתי אמורה להיות שם. מוות , זה מה שמדליק אנשים.  ובכל מקרה, לא יכולתי לעשות עם זה כלום.

לא אדם רגשי.  גם המבט, קצת רוסי ומטומטם, מבטה של איכרה שזנקה כמה מעמדות מתוך סיבות לא כשרות. קל להביט בי, אין בזה הרבה תחכום. אולי רק בעיניים, אבל מי מסתכל בהן בימינו?   גברים לא יכולים לומר לי מה צבען, הם לא שמים לב,  הם לא שמים לב ואני שמה יותר מדי. עכשיו אני מבינה,  אינני אדם רגשי כפי שחשבתי.  השרידות המדהימה את הקטסטרופות, זו עדות לעובדה, שאני לא בדיוק שם. לא בדיוק אדם רגשי.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s