כל בני הזוג המשמעותיים שלי (עד גיל)22,  משתייכים כיום לשמאל הראדיקלי.  קשה להסביר איזה קשת של תחושות זה מעורר, לראות פנים של אדם אהוב או קרוב מאוד לשעבר,  על יד ניסוחים זרים כל כך. אני פשוט חשה שזה מדגיש את הגלות שלי ביתר שאת, יותר מכל דבר אחר.  הפנים המחייכות של א', המיתולוגי, האדם שהכי אהבתי בחיי,  ליד פסקאות שמזמינות אנשים ל"ביקור סולידאריות בכפר אמו, שכונה פלסטינית במזרח ירושלים..וכו וכו" . מצד אחד אני חשה שיש לי השפעה על האדם הזה, ומצד שני הטקסטים מורים לי שכבר לא.  שלושה, שלושה בני זוג או אקסים או איך שלא נקרא לזה בשמאל הראדיקלי.  ואני מאוד לא  תמיד הצבעתי לעבודה, גם כשסבלה מתת ייצוג תקשורתי, האמנתי במפלגה הזו.  וככל שהיא לוקחת מרכזה או ימינה, כך ייטב בעיניי.   שלושת השמאלנים לשעבר האלה מסמלים כמה עקורה הייתי בעצם. 

אין ספק שנווטתי בין הזרמים התת קרקעיים של הקבוצה הזו, שחלקתי אתם זמן וקורת גג ורגשות וכו'.  ועכשיו כל מה שנשאר זו זרות.  וגם ר' שלמד אתי פעם בחטיבה והלך ללמוד הסטוריה, וכמה חבל אני חושבת, מדפדפת בין התמונות.  איזה בזבוז עצום של כושר חשיבה מעולה, כמה חבל שהשתלטו עליו כל כך צעיר. 

בהמשך, באמצע שנות העשרים לחיי,  כמהתי או חברתי לאמנים נרקסיסטים, מצליחים, שהשתייכו לאותו מזל (תאומים דה). וברור שגם זו תנועה
שתסתיים רחוק. כי אני לא כמותם, ולא אהיה.  ובסוף כל מה שאדם רוצה זה את
הדומה. ואולי מוטב כבר להפסיק ליילל ולא
להשבר כי הכי טוב שאהיה עם מישהו שלמד מה שלמדתי, שחולק את התפיסות שלי.
שלא חוטא בכתיבה או צילום או יצירה או דיעות פוליטיות מפליגות, שפשוט חי.

 

לחיות, לחיות זו מיומנות נרכשת? 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s