הערות זוגיות לקראת החגים


קל לכתוב כשעצובים. אז היום, כשאני בתקופה מאושרת וחזקה, אנסה להתבונן שוב על העשור  מגיל 20 ועד 30.   איך נראית אירוניה?   פוריות האישה בשיא בגילאי 20-24.  אלו היו בערך השנים הגרועות בחיי. בערך. השנים הכי גרועות היו 17-23 אבל למה לדקדק?   בשביל מי שקורא ואולי עדיין לא בזוגיות שמובילה לנישואין – אין כאן התנשאות אלא אמפטיה אמתית. האם אני יודעת משהו שאחרים לא? ייתכן. לכן אני כותבת.  

ראשית, האדם הוא עץ השדה. האדם הוא גם עגבנייה בשוק.    משום מה לאנשים מאוד קשה לקבל את זה בטוב, שכן הם עגבניות ומלפפונים בשוק.  יש להם תג מחיר שנגזר מהשווי החומרי. האדם הוא חומר ורוח – לא רוח.  אדם צריך להיות אמיתי עם עצמו  ולחשוב, כסוחר שבא לשוק, איזו עגבניה/ מלפפון היה רוצה ?  לא מבחינה סובייקטיבית אלא מבחינה אובייקטיבית. אין לאנשים יותר מדי העדפות מיוחדות בענייני ירקות.  כולם רוצים עגבניה יפה ומוטב קצת קשה מאשר רקובה, אבל הכל בהתאם לערימת העגבניות המונחות לפנינו.  אח"כ רצוי שלא יהיו עליה הרבה כתמים. רצוי שתהיה נקייה.  נשמח גם אם זה סוג מוכר לנו, של עגבניות שהכנו מהן סלט בעבר. אבל אם יש איזה סוג חדש ואקזוטי?  אם היא ממש יפה אז ננסה. ואחרת, נעדיף שלא.  אוקיי, יפה.  עכשיו אדם צריך להסתכל על עצמו בכנות ולהעריך איזה עגבניה הוא מבחינת התכונות החיצוניות החומריות ביותר.  עליו להוריד 12%  מההערכה זו. כלומר אם הוא קבל מעצמו 90 , השווי יהיה קצת מתחת ל-80.  תכונה אחר תכונה נותנת לבסוף את הערך החומרי הכללי של האדם.  זו קבוצת הרפרנס שלו . 

אחרי כן האדם הוא רוח.  אם כולנו היינו עגבניות לא היו בעיות בעולם.  הרוח מוזגת את התקווה ואת אי הנחת. כי באהבה, כל העגבניות סמוקות. האהבה מגלה לאדם את הקשר בין החומר לבין הרוח. האהבה היא תהליך בירור שבו האדם מבין את הקשר בין הפשוט והיומיומי לגבוה והמיוחד.  מאחר שאהבה היא תהליך בירור,  ככל התהליכים בעולמנו, היא לוקחת זמן.   האם אמור לקרות משהו מיוחד בדייט ראשון עם מי שבסוף נהיה אתו?  לא.  מה שאמור לקרות יתגלה רק אחר כך, כעבודתו של כייס מיומן שחטף את הארנק שלנו כשלא שמנו לב.   מן הלם, יד על הלב,  השתאות.  מתי זה אמור לקרות?  מתי שאנשים מגלים שכייסו אותם. יש חוקים?  לפעמים תוך דקה, לפעמים תוך שעה. לפעמים אחרי יום.  אהבה מתרחשת בגניבה,  בסמוי. לא דווקא בנגלה.  לעתים זה קורה בעוצמה גם בנגלה.   דברים רבים קורים בעולמנו.  רוב האהבות בחייהם של אנשים נפתחות בתהליך סמוי, כיסודותיהם של גורדי שחקים.  מה לא צריך לקרות בדייט ראשון עם מי שבסוף נחיה אתו?   דחייה עקרונית.  אדישות. שעמום.  תחושה של פגיעה בכבודנו. תחושה שלילית אין מקומה בדינמיקה עם מי שמתאים.   מה יכול להיות סימן טוב?  אמירות לא מכוונות שלנו שמצחיקות את האדם השני במפתיע. ולהיפך, אמירות של האדם השני מצחיקות אותנו. הומור הוא שלוחה שמעבר לשפה ואפילו לרגש, נוכחות של הומור היא סימן חיובי. 

הזוגיות מתחילה במפגש הראשון. ככל זוגיות, יש דיפורמציה קלה שהאישיות שלנו עוברת.  יש גם הרבה דברים שיתקבלו ויש דברים שלא ישתנו יותר מדי. אי אפשר לדעת מראש מה יקרה לאיזו תכונה. אם כי יש לשער שתכונות חזקות ומובילות יעברו דיפורמציה לפני התכונות הפחות בולטות. 

זוגיות כתהליך יוצרת רגרסיה לממוצע, לאמצע.  לבינוני.  למי שמרגיש מאוד אינדבדואלי ומיוחד, הרגרסיה הזו עשויה לגרום כאבים.  וסבל.  צריך לסבול בשקט ולהבין שקיומם מצביע על תחילת התהליך הסמוי של האהבה. אהבה כרוכה בכאב, אבל לעתים הכאב הרומנטי פוטוגני ככאב גב.  כלומר, בכלל לא!

 זוגיות מטרתה בסופו של דבר השכנת שלום בין היצר הרע ליצר הטוב.  לדחפים החייתיים לדחפים הרוחניים, חומר ורוח וכל זה.  כשמשכינים שלום, צריך למצוא את דרך האמצע – יודע כל מי שאי פעם תיווך בין ניצים. מי שמתקשה להתפשר בחייו האישיים יתקשה יותר בזוגיות.   צריך וחשוב מאוד להבין, זוגיות אוהבת היא תהליך מדהים אבל האדם הוא לא השחקן הראשי בו.  גם האדם השני, אתו אנחנו בזוגיות, הוא לא השחקן הראשי. שניכם שחקני משנה מדהימים.  השחקן הראשי נעלם ואי יאפשר לאתרו. למה? ככה. כרגע נזרקתם אל הבמה אז אל תנסו להבין, נסו לצחוק ולהנות. נסו לחטוף כמה שאפשר מהשחקן הראשי הנפקד.  תשתמשו זה בזו, והשחקן הראשי ישתמש בשניכם. וגם בו ישתמש הבמאי. אז כדאי להתחיל לקבל ולהנות משירות של אינטרסים עלומים.  והכי חשוב?  הסקס. באמת? בערך.  אבל לא על זה הפוסט.  וזוגיות? בסוף זה מגיע אם מאוד מאוד רוצים, אבל אף אחד לא יודע מתי הסוף סוף סוף. העיקר לא להתייאש כלל. להנות ולהמשיך בתנועה. 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s