תהילה ושתיקה

 

יש אנשים שאצלם, הפנטזיה היא משהו שלעולם איננו נגיש.  בפנטזיה שוכנת התהילה הגדולה, התהילה המרה ביותר.  וכוס התרעלה האולטימטיבית של הפנטזיה, עבור אנשים אלו, היא האהבה. כוס האהבה שלהם תמיד מצופה זהב מזוייף.  בדרך כלל אלו האנשים שיכולת הנסוח שלהם היא מושלמת. הם יודעים לדבר והם שולטים בדיבור.  הם אנשי המילים והמחשבה. אנשי האויר, אם נרצה.  התחלתי את חיי כאשת אויר.  ההבדל הוא שאצלי, הפנטזיה והמציאות דווקא כן נפגשות.  ואז הן נפרדות. לכן אני מסוגלת לומר על עצמי, באמת, בתמימות מסויימת, שאני מאמינה. אני אדם מאמין. לכן אני מסוגלת להיות ילדה גם בגיל 31.  לכן אני לא אדם נוסטלגי.  ולכן לא אבדתי את  האמונה שלי באהבה. 

גם היום,  אחרי כל מה שעברתי,  אחרי שנפצעתי,  אני עדיין מאמינה בה, באהבה.  הפציעה האחרונה, והקשה ביותר שספגתי החלה בגיל 24. היא נמשכה כמעט שבע שנים. כמעט שבע שנים לקח לי להתאושש ממנה. ועדיין, למרות הכל אני מאמינה באהבה.  ויותר מזה, אני כיום אדם מאמין.  בחרתי להמשיך להיות ילדה. בחרתי להמשיך להאמין לילדה שהייתי. לא מתוך רציונאל שכלי אלא מתוך מקום תמים אמנם, אבל אמיתי. בחרתי ללכת אחרי האמת ולא אחרי ההגיון דווקא. אם האמת וההגיון נפגשים – מה טוב. ואם הם נפרדים לעתים, אני מוכנה לחיות עם זה. אני מוכנה לחיות לפעמים בעולם שאני לא מבינה אבל מאמינה לאמת שלו.  אני מוכנה לגמגם, לא לדעת את הדבר המדויק ביותר, אבל להרגיש שהאמת עוברת דרכי כמו אש בסנה בוער – סנה בוער ולא כלה. 

אולי מכל היסודות, יסוד האויר, המציין את המחשבה והדיבור, הכי מפחיד אותי. זה כנראה מפני שהייתי שם.  חשבתי כל כך מהר שלא עמדתי בזה. יכולתי להתנסח בצורה וירטואוזית ועדיין הייתי בפנים עצובה. בפנים ידעתי שזה לא אמתי.  ורציתי אמת, יותר מכל רציתי אמת. הייתי מוכנה לוותר על התהילה של הדיבור בשביל האמת.  אין לי את כל האמת. לאף אחד אין. אבל יש לי רסיס. והוא שלי, ורק שלי.  אני מאמינה באהבה ואני מאמינה שהעולם איננו גיהינום. ושהחיים הם טובים ויש משמעות לחיים.  ואני מאמינה שיש והפנטזיה והמציאות נפגשות על כוס קפה. יותר מפעם אחת בחיים.  ושלא הכל צריך להבין. ולא הכל צריך לנסח. מותר לשתוק. אפילו רצוי. 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s