לא פוסט פיליטיקלי קורקט

 

זה לא הולך להיות פוסט פיליטיקלי קורקט, אבל כל הבלוג לא.  לפני כמה זמן הייתי בסידורים כלשהם ונגשה אלי מישהי שאני מכירה, אמנית ואקדמאית, שהינה לסבית מוצהרת וחיה עם בת זוג. אני לא יודעת להסביר למה, אבל כשהיא דברה אתי הרגשתי מוזר. אני רוצה להתעכב על המוזרות הזו. רוב רובו של השיח הנוגע לזכויות להט"ב בחברה נוגע להומוסקסואלים. זאת מפני שהחברה, שנשלטת על ידי המין הגברי, מתעניינת בכל מה שקשור, לטוב ולרע, במין הגברי, תחושותיו, נטיותיו, החלטותיו וכן הלאה. לסביות ותחושות של נשים אליהן לא מהוות עניין.  לנשים לא אכפת אם גבר הוא הומוסקסואל או לא (כלומר, אם הוא ממש חתיך זה יבאס אותן) – אבל למה שיהיה להן אכפת? הן לא מעניינות גברים הומוסקסואלים וגם הם לא ממש מעניינים להן. היחס של נשים לתופעה יכול להתברר רק לדינמיקה עם לסביות. וובכן, ניסיתי להבין עם עצמי למה אני חשה מוזר ודרך התחושה להבין יותר טוב את הקשיים אתם מתמודדת הקהילה הזו (והתמודדה בעבר).

אני לא ממש מצליחה להבין את המיניות שלהן. הקבוצה הזו, להט"ב, נבדלת כביכול מהאוכלוסיה במשהו אישי וכמעט סודי – המיניות. אני כן מסוגלת להבין יותר ביסקסואלים, ודרך זה להבין יותר טוב לסביות.  כלומר כן, ברור שנשים יכולות להיות מושכות ויפות ומושא מיני. אבל לא ברור איך במקביל מתבטלת המשיכה לגברים ואיך אפשר לחוות, ממי שיש לה אותה אנטומיה, משיכה המופנית אלי – זה א משהו שאני יכולה להבין. יש פה 3 דברים שמתקיימים במקביל והם לא גוררים זה את זה בהכרח: 1. אל מי אדם נמשך 2. מי נמשך אל האדם 3. באיזו זהות האדם חווה את עצמו. 

אני למשל הטרוסקסואלית, לא מסוגלת להבין איך אישה תמשך אלי, אבל חווה את עצמי בזהות שהיא יותר נשית- גברית מאוזנת (ביחס לרוב האנשים). כלומר אני מסוגלת לראות את העולם לפעמים במבט 'גברי',  ודרך המבט המושאל, להסתכל על נשים ולהבין שהן אובייקט מיני.  אבל!  נשים לסביות

לא מסתכלות על נשים כמו שגברים מסתכלים על נשים. כלומר כן, גם, אבל זה לא המבט הלא כי הרי יחסים בין נשים הם לא כמו יחסים הטרוסקסואלים. נשים לסביות מרגישות אהבה רומנטית לנשים ומקבלות אהבה רומנטית כזו.  אל זה קשה לי להתחבר. מה שניסיתי לברר בעקבות המפגש החטוף עם אותה אמנית, מה מהות הקושי? מה קשה ומוזר לי?   

קבוצות של עמים שמכילים מיעוטים (תת קבצה של עם) ויחסי כוחות וכו ביניהן, זה דבר שיותר מובן לי וכרוך מאוד במאבק על משאבים. גם הדינמיקה בין המין הנשי לגברי יותר מתבררת. אבל היחס לאנשים רק בגלל נטייה מינית?  למה שיהיה בכלל יחס אחר כזה? אין בזה שום הגיון.  אי אפשר לטפל במצב הזה בכלים המוגבלים של תקופה פוליטיקלי קורקט, שם אחר לאי רצון להתמודד עם האמת. אני רוצה להבין מה עומד מאחורי זה. אוקי, מדובר בקבוצה שלא יכול להתרבות בעצמה.  אבל לא, זו לא הסיבה העמוקה. זו תוצאה מצטברת ברמת המאקרו. 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s