הנערה שחוברה לחשמל

 

אני משוכה במן עצבות רוב הזמן, מובסת. הלוואי ויכולתי להיות מחוברת לחשמל.  הייתי רוצה כח אבל בתקופתנו מנגנוני הכח, המערכות השונות, מסועפים ומורכבים. לא נגישים. הכל פאטה מורגנה.  אנשים מתבלבלים בין פרסום, תהילה לכח. אלו דברים שונים. אנשים לא מבינים שבארוחת ערב בביתו של קניבל, הם יהיו המנה העיקרית. מחד, אנחנו בתקופה עם מעט מלחמות רציניות. מאידך, מעולם לא היה בידי האנושות נשק בכמויות כאלו, נשק הרסני. מחד, נשים לומדות ועובדות. מאידך, מקצועות נשיים נסוגים בשכר וגם, צריך להודות, ביוקרה. קבוצות אנושיות מצליחות כשהן מביסות קבוצות אנושיות אחרות. ראה ערך סין (צודק כמובן מר טראמפ). זה בזירה האנושית. יש מאין? יכול רק האל ליצור. הרבה שנאה יש במנותקים ממנגנוני הכח, בסו קולד "חלשים". החלשים שונאים את החזקים, הם לא רוצים צדקה ואפילו לא צדק. כל אחד רוצה מקומות טובים בקרקס האנושי.

 

מתי הרגשתי הכי קרובה לאלוהים?  היה רגע אחד, אוקטובר 2013,  הייתי בשיעור של הרב והרגשתי שהכול מצחיק אותי. הבנתי פתאום הכול, בקטע טוב.  אז הרגשתי קרובה לאלוהים.

6 מחשבות על “הנערה שחוברה לחשמל

  • אני מניחה שרוב האנשים חווים משהו דומה בפעם הראשונה כשהם מחזיקים את הילד שלהם… 
   בנוגע לרגע, כן, אבל שמי לב שהפוסט נפתח ב" רוב הזמן אני משוכה בעצבות". אולי זה לא בלתי תלוי. 

   אהבתי

 1. ממש מקנאה בך על האמונה שלך. חברה שבה העצמי הוא מרכז הכל והכי חשוב היא חברה חולה ובהדרדרות תמידית. כמה תבונה יש באמונה, אבל כמה תמימות – שכבר איבדנו. 

  אהבתי

  • תראי, מצד אחד אני רואה שחורות (לפי הצורה שהפוסט מתחיל), בעיקר בנוגע לפערים בחברה מבחינת מעמד ועמדות כח וכו. מאידך, משק האמונה מאפשר לראות מעבר לחולי של החברה בת זמננו.  אבל זה היה רגע.  האם אבדנו את התמימות? לא חושבת. מי האנשים הכי תמימים? הילד והזקן. אז זה רק האמצע שיוצר את האשליה של אבדן.

   אהבתי

  • תודה. פעם אמרתי על השירה: אלו צינורות הביוב והמעלית לשמיים. כנראה שזה גם וגם. הרי בחלומו יעקוב אבינו ראה מלאכים עולים ויורדים בסולם. 

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s