סנוור

 

חברים שואלים אותי (עכשיו שזה מתקרב ומעניין עוד יותר אנשים), למה אני תומכת בדונלד טראמפ? ולמה חזיתי שהוא יעלה מוקדם כל כך במירוץ? התשובה פשוטה – אני מאמינה באמיתות הפשוטות. מה שלא פשוט, לעתים קרובות, זה המאבק שלנו להבין את האמת. להפריד את האמת מן השקר, כרוך במאבק. אבל האמת עצמה ? היא פשוטה כמו אור. לפעמים אנחנו מדליקים אותו, לפעמים מישהו אחר מדליק. 

כשאני באה להבין תהליכים חברתיים, גיאופוליטיים, וואטאבר. כשאני באה להבין דינמיקה של מערכות יחסים, מבחינה חברית ומבחינה אישית, אני מאמינה שזה האמיתות הפשוטות שמכריעות. הנכונות לקבל עלינו את הקושי ולהמשיך לעבוד, או לא. היכולת שלנו להרוויח מהמצב, או לא. לפעמים גם רצון אוגיאיסטי אישי ללכת נגד עצמנו. לפעמים הרצון ללכת נגד מישהו אחר, מסויים. דברים כאלה. השאלה אם לאדם מצויה יכולת להבחין בהם, ולקרוא להם בשם. אם אדם רוצה ללקט את האמת מהשקר, הוא יצליח. אחרת, הוא רק יסתבך במסכת של שקרים ולא יצא מזה.  ואז הוא יתחיל לומר שהאמת היא עניין יחסי, או שהכל מורכב מדי וכל זה, או שנשאיר את האמת לאנשים אחרים, מלומדים יותר או עשירים יותר או מבינים יותר. וואטאבר. אם לאדם אין יחס אישי, רגשי, רציני-הומוריסטי לאמת, הוא חי בשקר. זה מה שקורה במערב לחלקים נרחבים מאליטות, וזה מה שקורה לפעמים לאנשים פרטיים.  אבל הבשורה היא שיש דרך החוצה מהדברים האלה. ואין אף גורו או רב או כומר או וואטאבר שיכול לומר לנו מה ואיך. לפעמים אדם יעדיף לחיות בשקר מתוך הרגל, וגם זה סבבה. אבל זה עדיין סוג של ישאיר אותו תלוי יותר ומוגבל, תלוי במי שמכר לו את השקרים שמחזיקים אותו, כי האמת בסופו של דבר מתרחבת ומנצחת, כמו שקורה עכשיו בפוליטיקה העולמית. כמו שקורה גם בין אנשים. נכון, לא תמיד האמת פועלת בסדרי הגודל הצרים שלנו, היא לא תמיד פועלת בימים או בדקות או בשעות. אבל היא מאד פועלת. והיא חזקה יותר מכל דבר אחר, כמו? כמו סוג של אור שאי אפשר לראות אבל אפשר, לעתים קרובות, לקרוא לו בשם. 

 

 

9 מחשבות על “סנוור

 1. כתבת טקסט יפה שכל קשר בינו לבין התמיכה שלך בטראמפ אקראי לחלוטין.

  אני חושב שאת תומכת בטראמפ כי את סאקרית של פנטזיות. איזה רצון לראות באדם את העוצמות הכלואות בנו, או משהו כזה. הדבר הכי קרוב לאלים מהמיתולוגיה. אני גם מניח שגברים שעברו השתלמויות במה שנקרא אומנות הפיתוי מצליחים להפעיל אותך. בסדר, בסדר.

  אהבתי

  • ראה מה כתבתי על טראמפ בקטע מאוקטובר 2015 (פרסמתי מעט אחרי כן בבלוג) – הראליטי הגדול מכולם
   הרצון למצוא באדם ובאומה עוצמות ואומץ, שאפשר להעיר, היא מחשבה מקורית בתקופתנו. וכבר, מחדירה עוצמה ושנוי לשיח. לראות בזה גנות?  לא כל לאומנות היא פשיזם. 

   לגבי אלים מהמיתולוגיה? אם האדם המציא את האלים הללו כנראה שהייתה לו סיבה. 

   אהבתי

   • זכרתי את הפוסט הזה. היום מישהו הרביץ לי, במפתיע. צחקתי עליו, והוא כנראה לקח ללב וכשהסתובבתי ועסקתי בשלי הוא הוריד לי אגרוף למותן. אפילו לא התעצבנתי, זה נראה לי עלוב. לא כל המשגה של כח היא כח, לפעמים היא רק העמדת פנים. ומכאן הקישור לאותם זייני על מקצועיים של אומנות הפיתוי. לומר שהגישה הזו לא עובדת, בבסיסה, לפחות על חלק מהנשים (או הנערות, יותר נכון)? עובדת. כמות בלוגי הסקס פה היא עדות לעניין. זה לא משנה את העובדה שהשיטה הזו חלולה בעיקרה ואין לה מה להציע. וראי מה קרה אחרי שפרשת דניבוי התפוצצה, והבנות שנפגעו בדרך.

    ולגבי טראמפ, הפיל בחדר שאת מתעלמת ממנו הוא הכוחנות של האדם, האלימות שלו, והרטוריקה הפשטנית שלו. טראמפ אדם אלים. ואני מניח שזו הסיבה שהחברים שלך, וגם אני, מתפלאים שאת תומכת בטראמפ. לא ברור איך את יכולה לתמוך באדם האלימות היא מהותו ומרכז כוחו.

    אהבתי

   • מקווה שאתה יודע איזו אמנות לחימה ויכולת להחזיר לו (אילו רצית). 
    טראמפ הוא אדם אלים? אולי. אני מסכימה שזו אישיות בעייתית. אבל נראה לי שהוא יכול להיות באמת נשיא טוב לארה"ב, בשעה הקשה הזו, כשערכי המערב במגננה. בקרוב נגלה .

    אהבתי

   • אני לא יודע אמנות לחימה. אני צריך? זו מחשבה שעולה לי לפעמים בראש.
    להחזיר לו יכולתי. זו לא בעיה. הרי המגבלות הן בסופו של דבר תרבותיות, והשאלה היא מי יפרוץ את הגבולות רחוק יותר (ויהיה יותר ברוטלי).

    אז מצד אחד, ערכי המערב התנפחו למימדים כאלה שהם הפכו קליפה ריקה מתוכן, ומצד שני הם במגננה? מעניין, מישהי, מעניין 🙂

    אהבתי

 2. זה יפה שעובר אורח אומר שאת תומכת בטארמפ כי את סאקרית של פנטזיות (זה הפוך מטראמפ, הוא מציג את המציאות בצורה דיי ברוטלית לאדם המודרני הממוצע, שדווקא אכול בפנטזיות – אלא אם בפנטזיות הוא מתכוון לזה שטארמפ לא יכול להוביל לשינוי, או שהוא סתם יהיה נשיאותי כמו השאר). מעניין אם הוא היה אומר אותו דבר אם היית תומכת באובמה או בהילרי, או בכלל בפוליטיקאים. האם אובמה אינו מציע פנטזיה? האם הילרי עם התוכניות משוללות הבסיס שלה?

  מכל מקום – זה יפה שאת תומכת בטראמפ. גם אם הוא לא מועמד מי יודע מה, הוא כן גורם לשינוי תפיסתי ולשינוי בשיח הפוליטיקלי קורקט וזה חלק ממגמה בקרב צעירים.

  אהבתי

  • לגביי ערכי המערב – יש מגמות סותרות וערכים סותרים במערב. חופש ושיוויון למשל, ויש טרייד אוף ביניהם. מה שהתחזק במערב בחסות הפוליטיקלי קורקט היא אמונה, כמעט עיוורת, בשיוויון תוך דחייה של הטבע האנושי והשתקה של דעות המדברות על חופש וגיוון (ואלה בדרך כלל מכירות במגבלות הטבע האנושי). הבלון או הבועה שנוצרה היא הפנטזיה שטראמפ מנפץ – בועת ה"שיוויון" שהתנפחה כל כך שהיא נעדרת התוכן המקורי שכן היה לה (שיוויון הזדמנויות [חירות] לעומת שיוויון בתוצאות [כפייה]), ונאכפת ע"י הממשל הפדרלי בארה"ב וגורמים פרוגרסיביים בתקשורת ובאקדמיה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s