ממש בקצרה על כמה עניינים

 

 * המשפט:  keep your friends close and your enemies closer  מיוחס לחכם בשם סאן צו ולפילוסוף ניקולה מקיאוולי. מי שלא יהיה, זה משפט מנצח. והשליט האמריקאי הנוכחי מכיר אותו טוב. איך אני יודעת? הוא מיושם ברגע זה עם הרוסים! למה אמריקה מתקרבת לפוטין? כי הרבה יותר נוח לנהל את האסטרטגיה בצורה זו – בוקר טוב!  הרוסים עושים הרבה מאוד צרות ומאידך יש להם טילים גרעיניים וגם כמה ספינות מקרטעות שעושות דרכן במיים טריטוריאלים זרים (וחברים לא נחמדים כמו איראן וסוריה). יותר טוב לאסטרטגיה האמריקנית הנוכחית להתקרב ולהחבר אתם. כשטראמפ יגמור להשתמש ברוסים, אם יצטרך, הוא יוריד אותם על הבירכיים יותר משעשה רייגן. הוא יוריד אותם לריצפה כמו כלבים. זה בהיר כשמש למי שמבין את המשחק, ואם יש דבר שהממשל האמריקאי המתהווה מבין זה המשחק. גם הבחירה בשר החוץ רקס טילרסטון, מנכל חברת הנפט "אקסון" ודמות שנחשבת מקורבת לממשל הרוסי, מדגימה את העקרון. יש להם אינטרסים משותפים שיכולים להועיל לאמריקה? ישתפו פעולה. הרוסים יקבלו הקלה בסנקציות שאובמה השית עליהם, אור ירוק להשתלט קצת באזורים אפורים, וגם עסקאות שיכניסו כסף לקופות. ברגע שהם יפסיקו לציית ולעמוד בדיוק איפה שהאמריקאים רוצים, הם יפלו ויופלו. 

 

* זוג האוהבים ג'יי זי וקניה ווסט עומד בפני משבר. ג'יי זי, מוסיקאי הבית של אובמה שעשה זינוק עצום בשמונה השנים האחרונות, מול חברו קניה ווסט שעובר משבר חציו אישי וחציו כללי המבטא את השבר בחברה האמריקאית כרגע – וובכן, הם כבר לא. ווסט הוזמן (במהלך שלא הפתיע אותי) למגדל טראמפ. לא מפתיע גם שאמר שתמך בטראמפ.  ווסט (וד"ר בן קרסון) מייצגים חלק חדש בקהילה האפרו אמריקאית, חלק שלא מחובר לקופת השנור של המפלגה הדמוקרטית המשאירה אותם במקום, בגטאות, כבר כמה עשורים. טראמפ אוהב את ווסט, ולא רק בגלל שאמר שתמך בו. הוא מתחבר אליו כי הם משדרים על אותו גל חצי פתוח חצי סגור.  התקשורת קלטה שקניה החליף צד והוא משדר עכשיו זמירות אחרות. וכתשה אותו. טראמפ מכבד אותו ואת קרסון – בגלל מה שהם עשו כאינדבדואלים. ולא כי הם חלק מהקהילה האפרו אמריקאית.  זה חידוש. גם בוב דילן הזקן קלט שזה הזמן להחליף צד ולא הופיע לחצר המלכותית של אובמה. כנראה שקניה ווסט הוא בוב דילן של דורנו. מבולבל, אגומאניאק, autotune, לכוד בתנועה.  

 

*  רואה עכשיו, באיחור, "שובר שורות". ידיד שלי שידל אותי לזה. אני בעונה 2 כרגע. והסדרה באמת מוצלחת והכל, אבל עוד לא בדיוק הבנתי למה. אני עוד לא שם באמת. למה? 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s