משחק

 

אני יודעת שהפחד הכי גדול בשבילי, יותר מכל, זה הפחד לאבד.  בשם הפחד הזה אני נכונה לכל מיני דברים לא הגיוניים, אפילו לשמור על קשרים עם אנשים שכבר לא עושים לי טוב. אפילו לשמר קשרים שאף פעם לא עשו לי טוב. הפחד הזה נובע מהתחושה שעל 'אובדן' אי אפשר להתגבר. שאם מאבדים, אז כל הזמן נהיה בחוויה של אבדן. שיש איזה ריק בעולם ואם אני אאבד אז מיד אני אפול אל הריק הזה והנפילה לעולם לא תחדל. אבל החיים הם לא כאלה. ובחיים, כשדלת אחת נסגרת אז אחת או יותר נפתחות. כש"אבדתי" שתי חברות טובות כי הקשר בינינו הגיע לסיומו, או כי אחת מהן כבר לא רצתה להמשיך לעבוד על החברות, או כי לא יודעת מה, אז אחרי זמן מה הכרתי חברים יותר טובים. הפחד הזה, לאבד, לא רק שהוא לא מוצדק אלא שהוא מצדיק את עצמו – אם נותנים לו. אני חושבת שזה נכון לגבי חרדה בכללי. חרדה היא הקצנה של משהו, איזו אמת או עקרון נכון, על חשבון כל האמיתות, ומטבעה הקצנה תמיד שואפת להקצין עוד. 

 

המחשבה שלי בנויה מאוד מהפוך על הפוך. דברים שאני אומרת היום עושים סלטה לאחור ונצבעים בסגול ומופיעים שבוע אחרי כאילו לא היה כלום מעולם. וזה מעצבן, וזה לפעמים  גורם לי לחיות במן לולאה. יש לזה כל מיני סיבות. חלקן קשורות לרגישויות שלי, לצורך להגן על עצמי. חלקן קשורות לשיעמום שאני חווה כרגש מאוד מאיים, והצורך להכניס אקשן בדברים האפורים של היומיום.  אבל אם יש עקרון פשוט שלמדתי זה שמה שמרגיש טוב ונכון, ומעלה חיוך, וזורם עם החיים, הוא האמת והנכון 'לי'. ומה  שגורם את ההפך, פשוט לא. לא משנה באיזה תחפושת הוא יחזור, משהו שהוא רע הוא רע וצריך להתרחק ממנו. זה נכון לאנשים, למקומות עבודה, לתחביבים או מקומות. אני חושבת שאי עקביות מהסוג שאני מגלה היא סוג של מרד באמת הפשוטה הזו, של טוב זה טוב ורע זה רע. וצריך לדעת מתי להוציא אנשים מסויימים מהחיים שלנו. וצריך גם לקבל את זה שבעיקר היום, אי אפשר לגמרי למחוק מישהו מהחיים שלנו. כי זו ארץ קטנה, כי יש פייסבוק ווואטסאפ וכולם מכירים את כולם. וגם כי הזיכרון הוא הרשת החברתית הותיקה ביותר. אז כן, צריך לעשות כאילו. ולעשות כאילו זה יותר טוב לי, כי זה גורם לחיים להיות כמו משחק. ולשחק אני אוהבת. 

 

4 מחשבות על “משחק

  1. אבוי, זה הפרדוקס – המשחק הוא אמת והאמת היא משחק.
    <a href=http://www.kotar.co.il/kotarapp/index/Book.aspx?nBookID=95262101http://www.kotar.co.il/kotarapp/index/Book.aspx?nBookID=95262101</div>

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s