רגע חמוץ

 

כואב לי מה שאמר דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, לכתבת "מורנינג ג'ו" מיקה ברזינסקי. וכן, כואב לי על היחס שלו לנשים רבות בכללי.  טראמפ הוא שליח, הוא יודע להעביר מסרים ברמת גאונות שמשיקה לגאונותם של מוצארט ובטהובן בכתיבת סימפוניות. נניח. אבל טראמפ לא יודע לקחת עמדה מוסרית ולטפח אותה ולפתח אותה. הוא לא יודע לקחת אחריות מוסרית ולהתעלות. הוא שומר את הכישורים האלו לילדיו ואחיו, למעגל מאוד צר של אנשים אותם הוא אוהב. והוא לא פועל או יפעל להרחיב את מעגל האהבה. הוא יודע להרחיב את מעגל השיח באופן גאוני, בלתי נתפס, שרובנו עדיין מתקשים להבין. לא את מעגל האהבה.  הוא פועל מאינסטינקטים מדוייקים כמו לייזר, של מאפיונר שטיפס לראש הפירמידה וחיסל את מתחריו. יש לו חוש ריח של כלב ציד, וכשהוא צולף הוא תמיד פוגע.  ולפעמים כשהוא טועה, הוא פשוט נוהג לעבור לעניין הבא. אנשים מפרשים את זה כבריחה, וזה נכון. אבל זו גם הודאה שלו שאינו מסוגל לקחת אחריות מוסרית, גם כשצריך.  זו הדרך שלו להגן על עצמו ולפעמים להגן על האנשים בהם פגע.  

 

הוא לא מסוגל להתנצל ולקחת אחריות מוסרית בסיטואציות שהוא תופס כחלק מהמשחק וחלק מהציד. זה כשל מוסרי ואנושי שלו, כשל שבניגוד למה שכולם חושבים, הוא כן משלם עליו. הוא סיפר פעמים רבות, גם בספרו "אמנות העסקה", שהוא חי בחרדה. חרדה היא לפעמים צורה של מצפון. יש לו מצפון, הוא לא חייב לדווח לכל העולם מה המצפון שלו אומר. אני מאמינה שיש לו מצפון, אני מאמינה שהוא מתחרט על פגיעה באנשים, לפעמים, כשהוא לא בורח ומוחק אותם. אבל זה לא מספיק. לפעמים זה לא מספיק. נשיא ארצות הברית לא צריך לדבר כך אל כתבת, אישה לא צעירה שכנראה עברה, כמו נשים רבות שרוצות להופיע בתקשורת אחרי גיל 40, סוג של התערבות פלסטית. זה לא מגיע לה. אני מקווה שהוא יבין שהוא שגה, כמו שהוא הבין והודה ששגה במקרה של קלטת "אקסס הוליווד" והאופן בו הוקלט מדבר על נשים. זה יהיה הפסד עבורו כאדם וכנשיא ההולך ומתגלה דווקא כאמיץ ומפתיע. וזה יהיה גם הפסד עבור נשים שתמכו בו ושמחות בהצלחתו.

 

 

4 מחשבות על “רגע חמוץ

 1. באופן כללי אני די מרוצה מהאופן שבו הוא מנענע את הסירה. יותר מדויק להגיד שאני מרוצה מזה שהסירה מנוענעת, בעיקר מנוענעת.

  אבל
  טראמפ מבלה ימים ולילות בטוויטר, ב"הרחבת השיח", ובמשהו שנתפס בעיני כהפצת דיסאינפורמציה במקרה הטוב ורעל במקרה הרע. טראמפ יצרן פייק ניוז בדיוק כמו התקשורת, אבל בניגוד לתקשורת, המחויבות שלו לאזרחי ארה"ב גדולה יותר. הוא מחוייב לבנות להם סביבה נקיה. והוא עושה בדיוק להפך.

  מה ההבדל בין טראמפ לביבי? שואל ברצינות מלאה.

  אהבתי

  • מסכימה אתך, גם אני מרוצה ממנו עד כה וחושבת שהוא יהיה נשיא טוב לארצות הברית. מבחינה בינו כאישיות (נוראית לפעמים) לבינו כנשיא ומנהיג. עדיין, הלבנת פנים, במיוחד פניה של אישה לא צעירה שעברה נתוח, הם פסולים מבחינה מוסרית ומורידים ממנו כנשיא. 

   לגבי ביבי, ואנשים רבים מעלים את זה, אגיד לך מה ההבדל: ביבי הוא אדם נורמלי, ופוליטיקאי גאון (מעולם לא הצבעתי לו). טראמפ הוא לא נורמלי ולא פוליטיקאי. אם המציאות היא ריאליטי, והנשיאות היא הריאליטי הגדול מכולם, אז טראמפ הוא הכוכב (לכן בית הספר לא היה ריצה לקונגרס או משרת סנאטור, אלא שמונה עונות של "המתמחה"). ביבי מזהה את ההקבלה אבל מבחין ביניהם. טראמפ לא תמיד טורח לעשות זאת. וכפי שציינת, הוא יצרן של פייק ניוז לצד ’ניוז’. 
   האדישות שלו ל’אמת’, איפה שאחרים עוצרים ומוגבלים על ידה או הצורך לטשטש אותה, נותנת לו יתרון אדיר. בנוסף, ביבי הוא מנהיג ישראל ופה חלים חוקים אחרים מאלו בשאר העולם. וביבי יודע את זה. 

   אהבתי

 2. אני מזהה אצלך מתחילת הדרך של טראמפ הערצה לאיש. והנה האל הכזיב. אני גם כן משתאה אל מול התפיסה האינטואיטיבית שלו בחושים חייתיים ממש את המדיה החדשה ואת התקשורת, ואיך לדבר אל העם מעל התקשורת הממוסדת, אבל כל זה זה כלים, לא תוכן. אני לא רואה בו תוכן בכלל. רק כוחניות. 

  אהבתי

  • הערצה לאיש? לא להיסחף. חושבת שהיטבתי לקלוט את התהליך בארצות הברית בשנתיים האחרונות, והשתמשתי בשכל הישר. הערצה זה רגש מטשטש ומוטה מדי. אולי לעתים כתבתי דברים ברוח אמנותית ומופרזת.
   אני עושה אבחנה, תמיד עשיתי, בין היותו נשיא חשוב ומעולה לארה"ב בפוטנציה, לבין האישיות הבעייתית. ואישיותו בעייתיות. הלבנת פנים היא דבר חמור וצר לי על כך. מאידך מבחינת גודל המאבק שנכון לו, לדעת תומכיו אבל גם מבחינת המערב שרוצה לחזור לתקופת הזוהר שארה"ב ידעה עם רייגן וקלינטון,  יש פה חתיכת מאבק. אבל מול כוחות גדולים ואכזריים, לא מול "מיקה וג’ו ". 

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s