לא פי.סי

 

הערה: זה לא פוסט פוליטיקלי קורקט. 

 

אני לא אוהבת את האוירה הרעילה שנוצרה במדיה בין המינים בהסטריית ההטרדות המיניות.  יש פה מצב סכיזופרני, מצד אחד תרבות של פתיחות מוחלטת בה אפשר לעשות הכל מכל וכל, ואם זה מתועד בוידאו מה טוב. מאידך, משפט שדה מהיר להרבה אנשים על סמך עדויות לא בדוקות. משפט טיבו בירור: אם אדם נהג באלימות הוא צריך להענש. אבל אם נוותר על בירור, במה זה שונה ממשפטי הבזק בימי הביניים? 

אני לא חושבת שנכון להרוס בני אדם בלי לבדוק ולברר. המדיה לא יכולה להחליף את בית המשפט. מהטעם הברור שברגע שהמדיה משמשת את זה, נאמר כרגע, עבור המוחלשים (נשים) נגד החזקים (גברים בעלי מעמד), היא תחל לשמש ככזו גם במצבים לא מוסריים.

צדק הוא צדק. וגם אם אנשים הגיעו לעמדות כוח, מגיע להם צדק. לצד זה, מרגישה צער לשמוע על מה שנשים וגברים נאלצים לעבור מול דמויות שהיינו מצפים שינהגו אחרת. זה דבר נורא ומבליט את מה שתמיד ברור: כוח הוא על חשבון. כוח הוא על חשבון. כוח הוא על חשבון. הרבה פעמים מדהימות אותי תגובות של גברים לפוסט מהסוג הזה: גברים נתנו לנשים שויון זכויות! נתנו לכן לעבוד במה שאתן רוצות, ועוד. ברור שלגברים עדיין לא ברור שהעולם שייך לנשים כבני אדם באותה מידה שהוא שייך להם. האם דברים יהיו טובים יותר עכשיו? אני רוצה לקוות, אבל יש עוד מאבק.  הסובייקט הנשי צריך להאבק על אנושיותו בתחום המיני. פעמים רבות מפחיתים גברים מאנושיות האישה אליה הם נמשכים. מאידך, הסובייקט הגברי צריך להאבק על אנושיותו במלחמה. מאז ומתמיד חיילים חוו את הפרת זכויות האדם הקשות בהסטוריה, בהצדקת החוק. גבר שמת בקרב או נפצע בקרב נחשב בחברה האנושית כמצב הגיוני.  חיים של גבר במלחמה נחשבים בסימן שאלה. מצער, אך הגיוני.  אי אפשר פשוט לשכוח שזה כך. החיים הם מאבק, לשני המינים. 

 

החברה המערבית-ליברלית בבעיית שורש שמתפרצת דרך היחס בין המינים. יש פה נקודת צומת בין המינים, נקודת מחלוקת.  האם שני המינים יצליחו לגשר על נקודת המחלוקת ולחזור לאהוב, לבנות משפחות ולסמוך זה על זה? החיים תלויים בחיבור בין המינים. וחיים טובים תלויים בחיבור טוב בין המינים שיוצר משפחה. בסופו של דבר זאת הנקודה שצריך לשאוף אליה. בסופה של ההתכתשות והבקשה לעשות צדק, צריך להגיע לצדק. בלי שגברים ונשים יאהבו ויסתדרו, לא יצמחו משפחות חזקות. כולנו מרוויחים מכך שמוסד המשפחה עדיין חזק, יחידת היסוד של החברה האנושית. למרות שאני חוששת מתנודת המטוטלת, אני מקווה שגברים ונשים יחזרו לאהוב זה את זה, גם לטווח ארוך, ויחזרו לסמוך ולהאמין זה בזה. 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s